Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej zaprasza 6 października 2019 r. (niedziela) o godz. 14.00, przy ul. Brzozowej na plenerowy koncert finałowy wieńczący projekt pt. „Dźwiękowe etno pocztówki z Poniatowej".

 

   Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej. Proponowane działania odwołują się do etnicznej i społecznej specyfiki Poniatowej z uwzględnieniem wpływu jaki wywierają procesy cywilizacyjne na tradycje lokalne i regionalne na tych terenach. Celem jest zagłębienie się w tożsamość kulturową regionu i przetransponowanie tych tradycji na współczesne działania.
   Do projektu zostały włączone osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Uwieńczeniem warsztatów będzie koncert finałowy w wykonaniu: Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, Chóru Dworskiego, młodzieżowego Pałacyku Michla oraz Kapeli Ludowej, pod kierownictwem Edwarda Horoszko.W koncercie wezmą również udział uczestnicy warsztatów muzycznych: zespół ludowy „Kowalanki" oraz Ludowa Kapela Dziecięca, którzy zaprezentują nabyte podczas warsztatów umiejętności.

   Całość dopełni wystawa fotograficzna pt. „Po sąsiedzku" oraz video-clip, który będzie stanowił artystyczny zapis koncertu.

 

Zapraszamy serdecznie.