Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski


 
XXIII Festiwal Kolęd Puławy 2018 to wydarzenie, które łączy piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Mam przyjemność zaprosić przedstawicieli Waszej parafii, szkoły, placówki do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech tegoroczny Festiwal będzie czasem życiowej radości, religijnej refleksji i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.

Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika"
Zbigniew Śliwiński

 

 

Do udziału w Festiwalu zaproszeni są kolędnicy w każdym wieku. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne uczestnicy mogą zaprezentować w występach indywidualnych, zespołowych, jak również rodzinnych. Podczas przesłuchań wykonawcy powinni zaprezentować dwa utwory,w tym jedną kolędę tradycyjną.

 

Prezentacje konkursowe odbywać się będą w terminach:
• 11-12 stycznia 2018 r. (przesłuchania dla kategorii wiekowych: dzieci przedszkolne, oddziały zerowe i dzieci szkół podstawowych klas 1-3)
• 15-17 stycznia 2018 r. (przesłuchania dla pozostałych kategorii wiekowych).

 

W związku trwającą modernizacją POK „Dom Chemika" prezentacje konkursowe odbędą się w sali teatralnej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, ul. Kowalskiego 1. Przesłuchania będą odbywać się w dwóch blokach konkursowych (od godz. 09.00 I blok i od godz. 15.00 II blok).

Koncert Laureatów odbędzie się 21 stycznia 2018 r. o godz. 14.00 do Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.

 

 

 

 

 

BOŻONARODZENIOWE SZOPKI PRZESTRZENNE

W związku z Festiwalem Kolęd organizujemy również konkurs na wykonanie przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. Szopka może być wykonana dowolną techniką indywidualnie lub zespołowo przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz w kategorii rodzinnej. Jej wymiary nie mogą przekraczać 1 m wysokości i 1 m szerokości. 

 

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - KARTA ZGŁOSZENIOWA