Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy wybranych prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, który odbędzie się 6 grudnia br. o godz. 12:00 w Galerii Aneks. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 16:00 do 31 grudnia 2018 r. Wstęp wolny.

 

 

 

 

Jak zawsze, z dumą możemy zaprezentować dorobek naszej szkoły w postaci tych niezwykłych prac, jakie uczniowie zaprojektowali i wykonali pod okiem doświadczonych nauczycieli. W naszych uczniach widzimy świadectwo wielkiego potencjału twórczego, jaki w trakcie nauki nieustannie wzrasta i daje wyraz w coraz to odważniejszych pomysłach uwalnianych talentem w szlachetne formy z drewna, wikliny czy tkaniny, czasem także z innych materiałów.
Należy również pamiętać, iż w większości są to pierwsze tak poważne realizacje młodziutkich twórców, i że powstawały od podstaw: szkice - rysunki wykonawcze - wykonanie modelu. Jestem pewien, iż w niedalekiej przyszłości, przynajmniej część z nich osiągnie uznanie i zdobędzie sławę, tak wielką, iż trafimy na ich dzieła w odwiedzanych muzeach, czy wielkich galeriach wzornictwa - mówi o wystawie Mirosław Iwański, opiekun wystawy z Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.