Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Martyny Ścibior pt. „Polish NailsPolish Nails", który odbędziesię 10 maja br. o godz. 17:00 w Galerii Aneks w Puławach. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 16:00 do 03 czerwca 2018 r. Wstęp wolny.

 

Martyna Ścibior - urodzona w 1985 roku. Dyplom „Etapy" uzyskała w Pracowni Przestrzeni Malarskiej u prof. Leona Tarasewicza i dr Pawła Susida w 2012 r., aneks „Psssy" w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki na Akademii Sztuk Pięknych wWarszawie, Wydział Sztuki Mediów. Mieszka i pracuje w Wąwolnicy.

 

Jak zaznacza artystka: „Obrazy powstają z reszteklakierów do paznokci zbieranych od różnych kobiet. Kobiety te bywają w wielu miejscach, zajmują się milionem rzeczy, żyją, umierają. Tu na obrazach spotyka się pewna ich część. Prace nawiązują do szydełkowania, dziergania, przypominają tkaniny. Formy na nich rozsadzają płótna. Badamjak wiele form może się zrodzić z prostego gestu pędzelka do malowania paznokci" - dodaje Martyna Ścibior, autorka wystawy.