Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   W dniu 5 czerwca (poniedziałek) odbył się pierwszy wyjazd szkoleniowy dla pracowników Informacji Turystycznych oraz przedstawicieli Władz Samorządowych z terenu Krainy Lessowych Wąwozów.
   Impreza miała na celu poznanie nowych atrakcji naszego regionu, ale przy okazji można było utrwalić swoją dotychczasową wiedzę. Zwiedziliśmy między innymi ogród wierzbowy w Strzelcach prowadzony przez Fundację Warsztat, Park Edukacyjno-Rekreacyjny Owadolandia w Kolonia Wojciechów Piąta, WieżęAriańską z Muzeum Kowalstwa i Muzeum Regionalnym, a także Ośrodek Rehabilitacyno-Edukacyjny Biały Lew z Zoo w Romanówce. Następnym punktemprogramu było spotkanie z Panią Mariolą Zubrzycką w Piekarni w Kraczewicach, gdzie prowadzone są warsztaty piekarnicze. Odwiedziliśmy również Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Twórczej w Opolu Lubelskim,"Sadybe Rozalin", która świadczy nietuzinkowe usługi gastronomiczne i cateringowe oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Karczmiskach, która znajduje się w zrewitalizowanym zespole parkowo-pałacowym.
   Dziękujemy wszystkim za udział i wyrażamy przekonanie, iż takie wyjazdy są potrzebne, gdyż przyczyniają się do lepszej jakości obsługi turystów, a także do wspólnej integracji oraz wymianie doświadczeń.