Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Zapraszamy Państwa do udziału w 9. Puławskim Festiwalu Muzycznym Wszystkie Strony Świata - wydarzeniu ukazującym muzykę poważną w rozmaitych kontekstach i wykonaniach.

 

   Wyrażamy przekonanie, że tegoroczna edycja Festiwalu przyniesie moc wrażeń zarówno miłośnikom muzyki poważnej, jak i fanom innych gatunków. Skąd ta pewność? Z idei, jaka przyświeca nam przy organizacji Wszystkich Stron Świata. Pragniemy bowiem wznosić muzyczne mosty ponad gatunkami i udowadniać, że geografia i czas nie stanowią w muzyce żadnej bariery.

10 listopada, w przeddzień odzyskania przez Polskę niepodległości, Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata włączy się również w te obchody. Trudno sobie wyobrazić lepsze upamiętnienie tego radosnego i jednego z najważniejszych w naszej historii święta niż w sposób muzyczny. Puławian i turystów, którzy będą wówczas w mieście, zapraszamy na Koncert Otwarcia. (Sala Kongresowa IUNG - Pałac Czartoryskich). Usłyszymy fenomenalną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka, która wykonana m.in. kompozycje Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego i Zygmunta Noskowskiego.

 

   Następnego dnia, w tym samym miejscu, projekt Grześ Wyżykowski i Undecymet. Trzynastu muzyków zaprezentuje publiczności oryginalne polskie pieśni ludowe lub melodie nimi inspirowane. W repertuarze znalazły się m.in. pieśni zezbiorów Oskara Kolberga. Projekt łączy myśl jazzową, awangardową i tradycyjną oraz stawia sobie za cel wysunięcie na pierwszy plan tego, co w muzyce najważniejsze: historii, emocji i obrazów.


Biletyw cenie 15 zł do nabycia w kasie POK „Dom Chemika" (ul. Wojska Polskiego 4), odponiedziałku do piątku w godzinach 08:00-18:00 oraz na pół godziny przed każdym koncertem w miejscu jego odbywania się, tel. 81 886 20 24.

 

Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora - wstęp wolny na wszystkie koncerty. Bezpłatne wejściówki dla osób uprawnionych do odbioru wyłącznie w kasie „Domu Chemika".