Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz. 18.00 POK „Dom Chemika" zaprasza na współczesną inscenizację Misterium Męki Pańskiej pt. „A co z miłością...?"

 

Inscenizacja jest próbą odnalezienia elementów historii i tradycji chrześcijańskiej we współczesnym życiu, pokazaniem ,że tajemnica śmierci i zmartwychwstania Chrystusa każdego dnia spełnia się na nowo, a my po raz kolejny odkrywamy w niej rzeczy dotąd nieodgadnione.

Inscenizacja ma za zadanie pokazać jak blisko Tajemnicy Wielkanocnej jesteśmy i uświadomić złudną wartość pieniędzy. Biblijne srebrniki były i są obecnie w tle wydarzeń misterium. Chcemy pokazać ich wartość w konfrontacji z bezcenną ofiarą Chrystusa -zaznacza Kamil Styczyński, reżyser inscenizacji.

 

Scenariusz misterium jest adaptacją inscenizacji sprzed 25 lat, opracowaną przez Zbigniewa Śliwińskiego wraz z ówczesnym składem puławskiego oddziału KSM „Miłość" (1992-1993).

 

W tegoroczną realizację zaangażowała się młodzież aktualnie działająca w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. W rolę Chrystusa wcieli się ks. Andrzej Aleksandrowski, opiekun KSM, wikariusz parafii św. Józefa we Włostowicach.

 

Inscenizacja zostanie zaprezentowana w sali widowiskowej POK "Dom Chemika". Wstęp wolny.