Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

W dniach 14-15.11 gościliśmy w Krainie Lessowych Wąwozów wizytę studyjną członków Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

Wizyta miała na celu przybliżenie walorów turystycznych regionu oraz wskazanie najważniejszych atrakcji turystycznych dostępnych dla turystów.

 

Pierwszym punktem programu było spotkanie z Wójtem Gminy Końskowola oraz oprowadzanie po najważniejszych zabytkach osady.Goście mogli zobaczyć postępującą rewitalizację zabytkowego ratusza oraz poznać plany na zagospodarowanie powstałej przestrzeni w przyszłości.

 

 

Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum mieszczącego się w Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach. Bogata ekspozycja, zabytkowe wnętrza i zespół parkowy to tylko część atrakcji turystycznych, które czekały na naszych gości.

 

 

Z Puław wizyta przeniosła się do Kazimierza Dolnego gdzie goście mogli zapoznać się z funkcjonowaniem punktu informacji turystycznej, poznać najważniejsze atrakcje, a także zobaczyć miejsca, do których turyści nie zawsze docierają, a są warte zobaczenia.

 

 

Kolejnym etapem była wizyta i obiad w Restauracji Pustelnia. Goście poznali ofertę lokalu, tradycje związane z hodowlą i połowem ryb. Przedstawiona została bogata oferta turystyczna Gminy Opole Lubelskie oraz Lubelsko – Podkarpackiego Szlaku Karpia.

 

 

W Poniatowej miało miejsce spotkanie z władzami gminy, które przedstawiły plany rewitalizacyjne Doliny Dziesięciu Stawów oraz historię samego miasta. Goście mogli spróbować tradycyjnego Cebularza wytwarzanego w tutejszej piekarni.

 

 

Ostatnim punktem pierwszego dnia wizyty było spotkanie z Wójtem Gminy Wojciechów oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie. Goście zapoznali się z ofertą Muzeum Kowalstwa oraz poznali nową atrakcje na turystycznej mapie Krainy Lessowych Wąwozów – Aleję Zasłużonych Kowali znajdującą się tuż przed Wierzą Ariańską.

 

 

Pierwszy dzień zakończył się uroczystą kolacją, która była okazją do wymiany doświadczeń i obserwacji.

 

 

Drugiego dnia wizyty goście mogli skorzystać i zapoznać się z ofertą SPA Nałęczów. Szczególnym miejscem był ośrodek Werandki gdzie przedstawiona została bogata oferta komercyjna i lecznicza.

 

 

Dziękujemy Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za wizytę, wymianę doświadczeń i cenne wskazówki do dalszego rozwoju Polskiej Marki Turystycznej – Kraina Lessowych Wąwozów.