Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

W ramach XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się Wieczór Kultury Romskiej "Gdzie na ziemi miejsce me". Zapraszamy na wspólne biesiadowanie do Szkoły w Górze Puławskiej, na ucztę dla ducha i ciała.

Podczas koncertu, który odbędzie się w sobotę 19 października wystąpią:

  • Zespół „Cygańskie serca" z miejscowości Igryły na Podlasiu
  • Zespół tańca romskiego „Rada Dance Art" z Białegostoku
  • Zespół „Cyganeria" z Góry Puławskiej

Muzyka romska ma swój niespotykany czar, pachnie lasem, ogniskiem, wolnością, tęsknotą i tajemnicą. Spróbujmy wraz z Romami ocalić ją od zapomnienia. Początek koncertu został zaplanowany na godz. 17.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy:Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej przy współpracy: Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Puławskiej, Parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej.

 


Dzień póżniej, 20 października, zapraszamy na koncert Antoniny Krzysztoń z zespołem w Puławach.


Antonina Krzysztoń w swojej twórczości dzieli się dobrem. Śpiewa o tęsknotach, które nosimy w sercu. Jej piosenki dają nadzieję, podnoszą na duchu, pozwalają odpocząć. Podczas koncertu nie zabraknie najbardziej znanych piosenek artystki, takich jak: "Perłowa łódź", "Wstań i idź", "Pomimo wszystko tak".

 

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Dni Papieskich 20 października 2019 r. o godz. 19.00 w kościele p.w. Świętej Rodziny w Puławach