Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

W najbliższy piątek 7 kwietnia godz. 17:30 w Puławskiej Galerii Sztuki POK "Dom Chemika" odbędą się wernisaże wystaw pt. "Klocki" Kamila Stańczaka oraz "Szkocja" Mariusza Karolaka.

Wystawę Kamila Stańczaka "Klocki" można oglądać w Puławskiej Galerii Sztuki POK "Dom Chemika" codziennie (oprócz sobót) w godz. 11.00-17.00 do 28 kwietnia 2017 r.


Wystawę fotograficzną Mariusza Karolaka pt. "Szkocja" można oglądać na holu górnym POK "Dom Chemika" do 7 maja 2017 r.

 

 

Kamil Stańczak "Klocki"

 

Kamil Stańczak to absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem i instalacją. Tworzy również charakterystyczne obiekty i architektoniczne makiety oraz konstruuje urządzenia, które można wprawić w ruch. Sztuka artysty jest aluzyjna i opiera się na nieoczekiwanych i niejednoznacznych skojarzeniach.


Powstające od 2015 roku obrazy i obiekty czerpią z estetyki klocków - prostej, drewnianej zabawki. Kolorowe bryły służą dziecku do powoływania wyimaginowanej rzeczywistości, zabawa nimi jest pierwszym kontaktem ze światem tzw. plastyki.

 


Wystawa fotograficzna Mariusza Karolaka "Szkocja"

 

Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia Mariusza Karolaka powstałe w latach 2008-2016 podczas podróży do Szkocji. Ukazują przede wszystkim wschodnią część Szkocji, głownie okolice Perth i Dundee.