Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w niedzielę 23 lipca o godz. 13:00 do Oddziału Przyrodniczego na otwarcie wystawy zatytułowanej "Bursztyn w świetle dwóch księżyców". Zaprezentowane zostaną na niej obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów dr. Lucjana Gazdy. 

"Wystawa Bursztyn w świetle dwóch księżyców jest zwieńczeniem wspólnej pracy, będącej jednocześnie wspólną pasją artystki - Krystyny Rudzkiej-Przychody i geologa - dra Lucjana Gazdy. W 2016 roku minęło 25 lat od ich pierwszej wystawy zatytułowanej 'Inspiracje Ziemią', która została zorganizowana w 1991 roku w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Dała ona początek cyklowi wystaw o tematyce geologicznej pod wspólnym tytułem 'Geocykl'. Odzwierciedlały one aktualne wydarzenia z zakresu geologii oraz aktualnych odkryć, czego przykładem jest odkrycie pokładów bursztynu na Lubelszczyźnie.

Taki jubileusz to doskonała okazja do podsumowania wiedzy, doświadczeń i zgromadzonych materiałów, do refleksji nad wzajemnym wpływem sztuki i nauki.


INFORMACJE O WYSTAWIE:
Termin wystawy: 24 lipca - 30 września 2017
Miejsce: Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego / ul. Puławska 54
Wystawa czynna codziennie w godz. 09:00-16:00
Kurator wystawy: Joanna Szkuat
Współpraca organizacyjna: Aleksandra Solis, Katarzyna Izydorczyk
Oprawa graficzna: Norbert Kiljan
Hashtagi: #bursztyn #dwaksiezyce