Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Polecamy wernisaż wystawy malarstwa Kazimierza Kotlińskiego „Reminiscencje natchnień", który odbędzie się 15 września 2017 r. o godz. 18.00 w Puławskiej Galerii Sztuki POK „Dom Chemika".


Prezentowana w Puławskiej Galerii Sztuki wystawa noszącą tytuł „Reminiscencje natchnień", ma swoją interpretację, należy bowiem do oryginalnego zbioru pod względem kolorytu, formy, treści i użytego tworzywa. W swoich wywodach literackich Kazimierz Kotliński często nawiązywał do podwójności znaczenia rzeczy i zjawisk w szerokim sposobie patrzenia na zachodzące przemiany. Pochodna tych obserwacji niekiedy przekłada się także na ujęcia plastyczne. Część obrazów poświęconych jest rodzinie Czartoryskich, niekiedy w symbolicznym ujęciu.


Wystawa czynna codziennie (oprócz sobót) w godzinach 11.00-17.00 od 17 września do 8 października 2017 r.

 

 

Kazimierz Kotliński


Kazimierz Kotliński urodził się w Piaskach k. Lublina (1927).Świadectwo maturalne otrzymał w Lublinie. Najpierw rozpoczął studia ekonomiczne (KUL), a potem ukończył Politechnikę w Krakowie. Tam tez przebiegała jego edukacja plastyczna pod opieką Adama Bunscha, ucznia Józefa Mehoffera. Dobrze znany, emerytowany zasłużony nauczyciel, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych  w Puławach (ZST), pedagog, animator kultury, artysta malarz, poeta, pisarz. Prowadził ćwiczenia  i wykłady na wyższych uczelniach.
Zdobywca licznych nagród w organizowanych konkursach. Otrzymał także nagrodę (pucharowe Grand Prix) na VII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli (Lublin 2004) i wyróżnienie na podobnym przeglądzie (2010). Podczas obchodów Jubileuszu 50-lecia Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, przyjął w galerii „Czarna Inez" gratulacje Wojewody i Marszałka Lubelskiego.
Wystawiał wielokrotnie w Puławach, Dęblinie, Lublinie, Poznaniu, Kazimierzu Dolnym (również w Kuncewiczówce). Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju ( m. in. w Szczecinie, Warszawie, Lublinie, Chełmie oraz w Puławach), ale także za granicą ( we Francji (Antibes, Paryż), USA (Miami-Floryda) oraz na Węgrzech).
Maluje kompozycje figuratywne z pogranicza abstrakcji, kwiaty, portrety, pejzaże. Podejmuje się również ilustrowania książek. Nie tak dawno opatrzył reprodukcjami własnych obrazów antologię pieśni polskich w opracowaniu Janusza Gaweckiego i dr Henryka Pogorzelskiego. Prowadził przez wiele lat własną pracownię plastyczną w Puławach. Zasłużony dla Oświaty, Kultury Polskiej, UMCS,
a także wielu innych organizacji i środowisk. Otrzymał Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, członkiem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków i członkiem honorowym Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.
Prezentowana w Puławskiej Galerii Sztuki wystawa nosi tytuł „Reminiscencje natchnień". Ma ona swoją interpretację, należy bowiem do oryginalnego zbioru pod względem kolorytu, formy, treści i użytego tworzywa. W swoich wywodach literackich Kazimierz Kotliński często nawiązywał do podwójności znaczenia rzeczy i zjawisk w szerokim sposobie patrzenia na zachodzące przemiany. Pochodna tych obserwacji niekiedy przekłada się także na ujęcia plastyczne. Część obrazów poświęconych jest rodzinie Czartoryskich, niekiedy w symbolicznym ujęciu.