Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" zaprasza na wernisaż wystawy Jolanty Johnsson „Malarstwo", który odbędzie się 12 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Aneks w Puławach. 

 

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00 do 4 lutego 2018 r. Wstęp wolny.


Jolanta Johnsson - malarka, doktor sztuk pięknych, obecnie prowadzi pracownię grafiki warsztatowej i projektowej w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od 1984 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesorów Haliny Chrostowskiej i Rafała Strenta (grafika) oraz Jerzego Tchórzewskiego (malarstwo). Dyplom pod kierunkiem Rafała Strenta obroniła w 1990. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.


W pracach Jolanty Johnsson dominują motywy abstrakcyjnych krajobrazów: „Pejzaż, bogactwo natury, jej piękno, inspiruje mnie o zawsze. Natura jest sceną, na której rozgrywa się życie człowieka. Widzimy pejzaż każdego dnia, gdy tylko otworzymy (...) oczy. Natura istnieje obiektywnie, ale ja jako twórca mam pełną swobodę subiektywnej interpretacji. (...) W układzie prostych form, szukam wyrazu by oddać chociaż część mojego zachwytu nad pejzażem" - mówi o swoim malarstwie autorka wystawy.