Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" zaprasza na wernisaż wystawy Izabeli Siemiątkowskiej „Światła", który odbędzie się 09 lutego 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Aneks. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 16:00 do 02 marca 2018 r. Wstęp wolny.


Izabela Siemiątkowska - ur. w Warszawie w 1990 r. Dyplom z oceną celującą na Wydziale Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Stanisława Baja i pracowni malarstwa ściennego prof. Edwarda Tarkowskiego. Laureatka I nagrody im. Ewy Tomaszewskiej za najlepszą pracę dyplomową Warszawskiej ASP (2014).
Autorka malowideł ściennych w sali nr 9 Oddziału Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz w Klubie Eufemia w Warszawie.
Wystawa zatytułowana "Światła" to malarstwo świadomie odrzucające anegdotę i literackie treści. Skupienie, metafizyka, wyrażane są przez poprzez zestawienie środków wyrazu, koloru, faktury, rozmieszczenia akcentów i dominant. Gamy kolorystyczne zazwyczaj są monochromatyczne z akcentami czystego, intensywnego koloru, rozbłysku, który staje się światłem obrazu. Ograniczenie środków plastycznych ma na celu odrzucenie płochej efektowności i estetyzacji.


Wystawy indywidualne:

- „Ściany", Galeria Delfiny w Warszawie (2018)
- Wystawa malarstwa, Galeria Abdank w Warszawie (2016)
- „Gołębie", Klubokawiarnia Towarzyska w Warszawie (2015)
- „Fraszki", Galeria P., Miejskie Centrum Kultury w Płońsku (2015)
- Wystawa Dyplomowa, Lutheraneum - Kościół Ewangelicko-
Augsburski pw. Świętej Trójcy w Warszawie (2014)
- „Bez tytułu", Pracownia letnia, domki fińskie (Jazdów) w Warszawie, przy współpracy Koła Naukowego Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego „Czarny Kwadrat"(2013)

 

Wybrane wystawy zbiorowe:

- UNESCO Sv. Jono Gatves Galerija w Wilnie (2013)
- „Słowo" - Lutheraneum - Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Świętej Trójcy w Warszawie (2014)
- „SEN:TEZA" - Produkcja Artystyczna (2012)
- „Po prostu rysunek II" - Wydział Malarstwa ASP (2012)