Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wydarzenia przygotowane specjalnie na zbliżający się weekend.

 

 - 10 czerwca 2017 / sobota / godz. 12:00 / Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Dom Kuncewczów / Spotkanie autorskie Agnieszki Zawadzkiej
W sobotę 10 czerwca o godz. 12:00 Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Oddziału Dom Kuncewiczów na spotkanie z dr Agnieszką Zawadzką, autorką i ilustratorką książek dla dzieci. W ramach spotkania odbędzie się promocja książki "Ballada o kaflowym piecu" oraz warsztaty plastyczne, skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Autorka. W ich trakcie będzie można wykonać z papieru lub innych materiałów kafle inspirowane wzorami huculskimi, zaczerpniętymi z pieca, który znajduje się w salonie Kuncewiczówki. Do 30 czerwca br. w Domu Kuncewiczów eksponowana jest wystawa prezentująca projekt książki Agnieszki Zawadzkiej pt. „Sąsiadka z chatki", w tym ilustracje i tekst. Wstęp wolny.

 

 - 10 czerwca 2017 / sobota / godz. 21:00 / Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy / Wieczorne kino plenerowe
Czerwcowy wieczór, szum przepływającej nieopodal Wisły, śpiew słowików dochodzący z pobliskich nadrzecznych wiklin... To wymarzona sceneria dla kina plenerowego. 10 czerwca o godz. 21:00 zapraszamy do ogrodu Oddziału Przyrodniczego (ul. Puławska 54) na plenerowy pokaz diaporam przyrodniczych, które będą wyświetlane na ścianie Spichlerza Ulanowskich. Z racji trwających Dni Wisły oraz Roku Rzeki Wisły wieczór w całości poświęcony będzie Królowej Polskich Rzek oraz jednemu z jej dopływów - rzece Bug. Zapraszamy na niezwykły pokaz zdjęć Bugu autorstwa znakomitego fotografa przyrody Artura Tabora. „Historia mojej fascynacji tą rzeką, to również historia mojego życia, które splata się z Bugiem. Woda zawsze mnie fascynowała, ale początkowo nie zdawałem sobie z tego sprawy. Nad rzekami czuję się najlepiej, otwarta przestrzeń mnie uspokaja, a zapach wody i błota koi zmysły" - to fragment wstępu do albumu „Bug. Pejzaż nostalgiczny." W pokazie będzie uczestniczyła żona Artura - Jolanta Tabor. Wyświetlimy też kilka dynamicznych pokazów o Wiśle. Na zakończenie będzie niespodzianka - prezentacja o puszczyku mszarnym, autorstwa Rafała Sieka. Wstęp wolny.

 

 - 11 czerwca 2017 / niedziela / godz. 12:00 / Oddział Kamienica Celejowska / Oprowadzanie po wystawie Sławomira Marca
W niedzielę 11 czerwca, w samo południe, rozpocznie się otwarte oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Obrazy użytkowe... i to nie wszystko". We wnętrzach Oddziału Kamienica Celejowska prezentowane są do 6 sierpnia prace Sławomira Marca, znanego polskiego artysty, krytyka i teoretyka sztuki. Kurator Dorota Seweryn-Puchalska przybliży założenia sztuki Marca i wprowadzi w świat sztuki konceptualnej. Sławomir Marzec (ur. 1962) kształcił się w ASP w Warszawie i Kunstakademie w Düsseldorfie. Od 1988 r. jest pedagogiem w ASP w Warszawie, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki. Praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, grafikę komputerową, fotografię przetworzoną, performance i film. Jest autorem przeszło 70 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych oraz ponad dwustu publikacji z pogranicza teorii i krytyki sztuki. Wstęp wolny.