Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   W dniach 2-4 czerwca b.r. na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie miały miejsce VIII Lubelskie Targi Turystyczne, organizowane przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

   Lokalna Organizacja Turystyczna "Kraina Lessowych Wąwozów" miała przyjemność uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, prezentując ofertę turystyczną na jednym ze stoisk promocyjnych. Wszystkie trzy dni targów cieszyły się dużą popularnością wśród odwiedzających, turystów oraz mieszkańców Lublina, okolic i nie tylko. Piękna pogoda z pewnością przyczyniła się do tak wysokiej frekfencji.

Turyści chętnie korzystali z bezpłatnych materiałów promocyjnych. Interesowały ich w dużej mierze mapy ze szlakami turystycznymi Krainy Lessowych Wąwozów, atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także imprezy i wydarzenia kulturalne, które będą odbywały się w regionie. 
   Na Targach gościło w sumie ponad 20 regionów turystycznych i organizacji turystycznych, 6 biur podróży oraz 10 przedstawicieli obiektów turystycznych i gastronomicznych. Dobrze widoczna i przygotowana scena, pokazy tańca flamenco, harfiarze z galicji oraz liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Organizatorów, przyciągały i zachęcały przechodniów do odwiedzania Targów i zostania na nich dłużej. Atrakcją dodatkową był pokaz kulinarny przyrządzenia paelli z owocami morza, a także smaczna, tradycyjna szynka z Andaluzji, likiery i czekolada z Galicji, czy wspaniałe pokazy rozlewania hiszpańskiego wina Jerez wraz z degustacją.

   Dziękujemy za miłe przyjęcie i duże zainteresowanie naszym regionem.