Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Projekcja filmów z Teatroteki

 

Już 27 i 28 listopada zapraszamy na dwie projekcje filmowe realizowane w ramach projektu Teatroteka. Ekranizacje prezentowane przez młodych, często debiutujących twórców, podejmują nietuzinkowe tematy okraszone aktorstwem na najwyższym poziomie, a wszystko to podane jest w nowoczesnej i ciekawej formie teatru w filmie.

 

„Dzielni Chłopcy” to spektakl filmowy o polskich kibicach piłki nożnej. Sztuka Magdaleny Drab pozwoli widzom przeżyć prawdziwe stadionowe emocje i zgłębić fenomen kibicowania. W powstaniu filmu wspomogli autorkę autentyczni fani kilku piłkarskich klubów. Dzięki temu powstał ciekawy, niejednoznaczny i niepozbawiony ironii portret zbiorowy środowiska kibiców.

Autorka tekstu: Magdalena Drab, Reżyseria: Szymon Waćkowski

 

„Żyd” na podstawie tekstu Artura Pałygi, to historia opowiadająca o losach pewnej upadającej szkoły, której dyrektor podejmuje próbę uratowania. Na zebraniu grona nauczycielskiego informuje, że fundusze na modernizację szkoły są w zasięgu ręki, wystarczy jedynie odpisać na wiadomość pewnego Izraelczyka, którego ojciec przed laty uczył się w placówce. Zebranie z czasem przeradza się w kuriozalną dyskusję o stereotypach i relacjach polsko-żydowskich.

 

Autor tekstu: Artur Pałyga,Reżyseria: Aneta Groszyńska-Liweń

 

Na obie projekcje zapraszamy do Puławskiej Galerii Sztuki w POK „Dom Chemika” o godz. 17:00.Wstęp 5 zł. Bilety w kasie POK, tel.: 81 886 20 24.

 

Organizatorem projekcji filmowych jest Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” we współpracy z programem Teatr Polska oraz Teatroteką.