Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   W dniu 25 października 2018 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się szkolenie dla pracowników punktów informacji turystycznej z województwa lubelskiego pt. „Informacja turystyczna wobec wyzwań XXI wieku", zorganizowane przez LROT we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

   Spotkanie było okazją do zgłębienia wiedzy na powyższe zagadnienia. O standardach i zasadach obsługi klienta opowiedział Marcin Pałach- dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Turystycznej oraz przewodniczący Forum Informacji Turystycznej. Skuteczne prowadzenie profili social media było tematem panelu poprowadzonego przez Joannę Cieślak-Ospalską PositiveMind- specjalistkę w działaniach PRowych, konsultacjach, doradztwie i szkoleniach z public i media relations. Jacek Janowski - dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej w POT, poprowadził część zatytułowaną „Trendy w informacji turystycznej a Polski System Informacji Turystycznej". W ostatniej części, uczestnicy zapoznali się znową ofertą turystyczną i kulturalną Lublina, m.in. zwiedzając Centrum Spotkania Kultur.

   W szkoleniu wzięli udział pracownicy punktów informacji turystycznej w Lublinie, Zamościu, Krasnobrodzie, Suścu, Biłgoraju, Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Łęcznej, Puławach, Dęblinie, Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Wojciechowie, Sosnowicy, Hrubieszowie.