Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Jużdziś zapraszamy Państwa na kolejną edycję wydarzenia plenerowego „Szanty i Ryby w Opolu Lubelskim", które na stałe wpisało się na mapę imprez cyklicznych organizowanych przez Opolskie Centrum Kultury.  W tym roku na scenie zaprezentują się: szantyman Sławomir Stefaniak oraz zespoły wykonujące szanty i muzykę żeglarską „W stronę portu" oraz „Kliper". Wydarzenie odbędziesię nad wodą przy ul. Rybackiej.

   Lokalna Grupa Działania, partner wydarzenia, przeprowadzi w trakcie imprezy konkurs kulinarny „PO PROSTU PSTRĄG" oraz„RODZINNE WYŚCIGI KAJAKOWE". Do wygrania w konkursach będą liczne nagrody m.in. dwuosobowe kajaki pneumatyczne. Regulaminy konkursowe, karty zgłoszenia i informacje znajdziecie na stronie LGD „Owocowy Szlak".  Tradycyjnie już dzięki gospodarstwu rybackiemu „Pstrąg Pustelnia" odbędzie się konkurs „ŁAPANIA PSTRĄGA", w którym co roku biorą udział dzieci i dorośli, rywalizacja i kibicowanie dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń. Podczas „Szanty i Ryby" odbędzie się równieżTurniej Wodnej Piłki Siatkowej opolskiego RADIA PROGRES, na który zapraszamy czteroosobowe drużyny. Zachęcamy całe rodziny, firmy, instytucje, organizacje, a także mieszkańców Opola Lubelskiego i okolic do wspólnej zabawy i podjęcia pozytywnej rywalizacji.

Podczas tej edycji  „Szanty i Ryby" poznamy również czym jest pirografia. Pokazy warsztatowe w wykonaniu Wojciecha Rzepki (www.wypalam.pl).    Atrakcją będzie również pokaz robienia łodzi w wykonaniu Mateusza Tabaki z Basonii.

Odsamego rana w dniu imprezy odbywać się będą zawody wędkarskie, o które zadba PZW SAZAN z Opola Lubelskiego, zaś po południu zaplanowane są przejażdżki motorowodne.  
Nie zabraknie tego dnia w plenerze równieżbiblioteki, która pojawi się z propozycjami nie tylko na długi wakacyjnepopołudnia lecz także na gorące plaże.  Na imprezę zawita również „Karpiowóz", będą atrakcje dla dzieci - gry, zabawy, dmuchańce, i najważniejsze pyszny, świeży, grillowany pstrąg oraz zupa z karpia, którą poczęstuje uczestników imprezy restauracja Hotelu Montis.
 
A to wszystko 23 lipca na Kąpielisku Miejskim  w Opolu Lubelskim, ul. Rybacka.
Już dziś zapraszamy na SZANTY I RYBY !!