Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w sobotę 10 marca o godz. 12:00 na spotkanie poświęcone Jerzemu Kuncewiczowi. W Gmachu Głównym przy kazimierskim Rynku 19 odbędzie się wykład Edwarda Balawejdera oraz wspólne czytanie dzieł Kuncewicza. Wstęp wolny.

 

   W dn. 14 marca przypada 34. rocznica śmierci Jerzego Kuncewicza (1893-1984), prawnika, filozofa, literata, polityka i wielkiego sympatyka Kazimierza Dolnego. To on był inicjatorem przyjazdu do nadwiślańskiego miasteczka Marii Kuncewiczowej oraz pomysłodawcą osiedlenia się w nim i budowy domu. W gościnnych progach wilii "Pod Wiewiórką" działa obecnie oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.  

 

   Zapraszamy na spotkanie poświęcone Jerzemu Kuncewiczowi. Jego twórczość literacką przybliży wspólna lektura wybranych fragmentów „Wysp pamięci".Wspomnieniowa książka odnosi się zarówno do działalności społecznej i politycznej Jerzego Kuncewicza, jak również jego ukochanego Kazimierza. Prelekcję poświęconą nieznanym faktom z życiorysu Kuncewicza przedstawi Edward Balawejder,wieloletni prezes Fundacji Kuncewiczów. Dodatkową atrakcją „kulinarną" będzie... poczęstunek, czyli chleb ze smalcem wg receptury Pana Jerzego.