Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

    W miniony wtorek (07.08) oraz czwartek (09.08) odbyły się dwa wyjazdy dla zawodniczek i ekip3. Międzynarodowych Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na ogrzane powietrze, po największych atrakcjach naszego regionu. Organizacją imprezy zajęła się Lokalna Organizacja Turystyczna "Kraina Lessowych Wąwozów". Udział był bezpłatny. Ekipy, które uczestniczyły w wyjeździe reprezentowały poszczególne kraje: USA, Niemcy, Rosję oraz Łotwę.

   We wtorek zwiedzaliśmy Park Zdrojowy w Nałęczowie, Wieżę Ariańską z Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie, następnie zawitaliśmy do Parku Miniaturi Labiryntów w Rąblowie, a na zakończenie czekał na nas słodki poczęstunek w Agrokwaterze "Przy Wąwozie" w Karmanowicach u Pani Anny Antkowiak. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Wąwolnicy, gdzie w programie była Bazylika Matki Bożej Kębelskiej oraz Kaplica.

   W czwartek natomiast, zwiedziliśmy same największe wizytówki naszego regionu: Kazimierz Dolny- perłę renesansu, Puławy - które noszą miano "Polskich Aten" oraz Manufakturę Różną w Końskowoli. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w wyjeździe, gospodarzom atrakcji za gościnę i przemiłą atmosferę, a specjalne podziękowania kierujemy dla niezastąpionej Pani przewodnik Danuty Bożęckiej.

   Trzymamy kciuki za wszystkie ekipy w finałach lotów balonem !!