Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

W dniu 8 października 2019 r. w urokliwych wnętrzach Wellness & Spa W Krainie Alicji w Nałęczowie spotkali się członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów”, w tym przedstawiciele władz samorządowych oraz przedsiębiorcy oraz zaproszeni goście. Pretekstem do spotkania było przyznanie Krainie Lessowych Wąwozów tytułu Polska Marka Turystyczna.

O założeniach konkursu, ocenie wniosków i przebiegu całej procedury wyłaniania laureatów i kandydatów programu Polskie Marki Turystyczne opowiedział przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki – Marek Sołtysiak. Przedstawił także diagnozę, która jest wynikiem wizyty studyjnej delegacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz rekomendacje dla rozwoju Marki. Następnie pracownik Lokalnej Organizacji Turystycznej – Fryderyk Almert, przedstawił główne założenia, które znalazły się w złożonym wniosku aplikacyjnym. Dyrektor Biura LOT KLW – Wiesław Czerniec przedstawił wyzwania związane z dalszym rozwojem Krainy Lessowych Wąwozów.

O planach Urzędu Marszałkowskiego w sferze rozwoju turystyki mówił Andrzej Wasilewski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Deklarację współpracy złożyli także przedstawicie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – Prezes - Paweł Wójcik oraz Dyrektor - Dorota Lachowska.

Ostatnim punktem spotkania była dyskusja na temat współpracy wokół marki. Burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy zmieli możliwość zabrania głosu w celu przedstawienia swoich uwag i spostrzeżeń dotyczących regionu, jego zarządcy i wspólnego budowania marki.

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i udział w dyskusji. Dziękujemy również Wellness & Spa W Krainie Alicji za gościnę i poczęstunek.