Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

"Spotkania z archeologią" w Grodzisku Żmijowiska rozpoczną się 29 kwietnia i potrwają do 3 maja 2017 r.  Na gości czeka wiele atrakcji: rekonstrukcje archeologiczne, gry terenowe, pokazy historyczne. Atrakcje przewidziano w godzinach 10:00 - 16:00, wstęp wolny.

 

Motywem przewodnim tej edycji "Spotkań z archeologią" będzie zbudowanie z gliny i kamienia  w jednej z chat wiernej kopii pieca kuchennego, jaki udało się odkryć podczas wykopalisk w 2016 roku. 

 
Czekają też inne atrakcje:

 

W sobotę i niedzielę (29.04.-30.04) w Grodzisku pojawią się specjaliści od broni miotanej, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą o tajnikach dawnego łowiectwa, i pod których czujnym okiem będzie można doskonalić własne umiejętności łucznicze.

 

W niedzielę i poniedziałek (30.04.-1.05) partnerzy MNKD z Opolskiego Centrum Kultury zapraszają do uczestnictwa w grze terenowej typu LARP, która osadzona będzie nie w świecie magów i czarnoksiężników, a w realiach słowiańskiej wczesnośredniowiecznej wioski. Chętnych do uczestnictwa w tej zabawie zapraszamy na godzinę 12:00.

 

Od poniedziałku do środy (1-3.05) swoją obecność w Grodzisku Żmijowiska zapowiedziała grupa naukowców z Warszawy, specjalizujących się w archeologii doświadczalnej i rekonstrukcji historycznej. Przywiozą ze sobą warsztat brązowniczy, tokarkę do obróbki drewna oraz spory zapas tataraku i korzeni sony, z których wyplatać będą m.in. obuwie czyli tzw. „łapcie". Chętnie podzielą się swoją wiedzą i zaproszą do wspólnego działaniach.

 

 

 Zdjęcie z archiwum Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym