Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

W sobotę, 12 października odbędzie się rajd terenowy „Trzy zamki", który przebiegał będzie trasą Bochotnica - Kazimierz Dolny - Janowiec.

 

Głównym celem wydarzenia jest przybliżenie i popularyzacja historii zamków, które w okresie średniowiecz a znajdowały się w okolicy dzisiejszego miasta Puławy.

Spacer rozpocznie się przy zabytkowym wozie straży pożarnej przy OSP Bochotnica o godz. 10:30.

 

Trasa przemarszu przebiega po terenie stanowiącym Kazimierski Park Krajobrazowy. Najpierw uczestnicy spaceru wejdą na wzgórze, gdzie nad wsią Bochotnica górują ruiny dawnego rycerskiego zamku Firlejów i skąd rozpościera się malowniczy pejzaż na Małopolski Przełom Wisły. Następnie przejdą w okolice wzgórza zamkowego w Kazimierzu Dolnym, by tam podziwiać fortyfikacje obronne z przełomu XIII/XIV wieku. Stamtąd wyruszą w kierunku Mięćmierza, skąd widoczny jest zamek janowiecki - kolejna inwestycja obronna rodziny Firlejów. W przypadku sprzyjających warunków wycieczka przeprawi się promem do Janowca i uda na tamtejsze wzgórze zamkowe, gdzie planowane jest zakończenie spaceru. Przewodnikiem po trasie będzie Mariusz Karolak - instruktor POK "Dom Chemika", historyk, regionalista.

 

Zapisy w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach mailowo: turystyka@domchemika.pl lub telefonicznie pod numerem 81 4586840. Rejestracja uczestników trwa od 04września do momentu wyczerpania limitu miejsc. Maksymalna ilość uczestników to 20 osób.

 

Koszt: 10 zł/osoba.

 

Opłata nie obejmuje wstępu na zamek w Kazimierzu Dolnym, zamek w Janowcu oraz przeprawy promowej.

 

Uczestnicy pokonują trasę pieszo. Podczas spaceru zachęcamy do skorzystania z kijów nordic walking, które można wypożyczyć w placówce CIT Puławy za złotówkę!

 

REGULAMIN