Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Karczmiskach oraz Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa zapraszają na wystawę "Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości". Będzie ona prezentowana od 7 marca, uroczyste otwarcie nastąpi w czwartek 9 marca o godzinie 18.00 w GBiDK w Karczmiskach ul. Centralna 6. Wstęp wolny.

   Rzemieślnicyze swoimi wyrobami, kupcy na tle małych sklepów i straganów, ludzie próbujący wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę. Ich zdjęcia można zobaczyć na przygotowanej przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa wystawie "Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości". Wystawa to również zbiór oryginalnych eksponatów z lat PRL, które można oglądać i dotykać. Pomysłodawcą, organizatorem i instytucją finansującą Ogólnopolski Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości jest Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, której statutowym celem jest między innymi wspieranie idei przedsiębiorczości i mikro firm. Celem Wystawy jest promocja przedsiębiorczości, zmiana pejoratywnego wizerunku mikro przedsiębiorcy,ukazanie barier z jakimi spotykali i nadal spotykają się osoby prowadzące mikro firmy. Inauguracja Cyklu Wystaw miała miejsce w lipcu 2012 roku w Senacie RP na specjalnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Senatu RP, przy okazji prezentacji przez Akademię Liderów wyników badania sytuacji mikro firm w Polsce.

   Od tego czasu Wystawa była prezentowana w wielu miastach Polski we współpracy z organizacjami, instytucjami i urzędami jako wydarzenie wspierające ogólnopolskie i lokalne inicjatywy aktywizujące środowiska mikro i małych przedsiębiorców oraz zainteresowane rozwojem przedsiębiorczości. Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach tzw. mechanizmu 1%. Więcej o Wystawie i Akademii Liderów - www.wiedza3G.pl

 
Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Karczmiskach
ul. Centralna 6 , 9 marca 2017, godz. 18.00