Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej organizowane są w dniach 7 - 9 lipca 2017 r. w Wojciechowie. Podczas imprezy spotkają się najlepsi kowale artyści z całej Polski i z zagranicy. Uczestnicy Targów wezmą udział w konkursie kucia artystycznego, w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich, w konkursie o Nagrodę Publiczności oraz w pokazie kucia konia.

 

Targi rozpocznie w piątek (7 lipca) Sympozjum w ramach którego zostanie przeprowadzony wykłady na temat: „Odlewnictwo tradycyjne jako technika komplementarna do kowalstwa artystycznego" oraz „Techniki kowalskie stosowane przy wykonywaniu replik broni czarnoprochowej".

 

W drugim dniu Targów (8 lipca 2017 r. - sobota) kowale będą uczestniczyć w konkursie kucia artystycznego w którym do oceny przedstawione zostaną dwie prace - pierwsza przywieziona przez uczestnika, wykonana na zadany temat we własnej kuźni oraz druga wykuta na miejscu. 

Przez cały dzień będzie trwał pokaz „Pokaz tradycyjnego odlewania żeliwa i metali kolorowych".

Jednocześnie w kuźni będzie odbywał się „Pokaz kucia replik lufy oraz zamka do broni czarnoprochowej". Zgromadzeni widzowie będą mogli obserwować zapomniane techniki zgrzewania lufy „na szew" oraz sposoby precyzyjnego kucia zamka do tego typu broni.

W tym samym dniu odbędzie się pokaz kucia konia, podczas którego kowale zaprezentują technikę podkuwania koni, ze zwróceniem uwagi na dokładność i fachowość kucia.

 

W niedzielę, 9 lipca 2017 r. w godzinach popołudniowych po Mszy św. w intencji kowali, odbędzie się pokaz kucia prac dowolnych. Stanowiska kowalskie będą ustawione bezpośrednio przy stoiskach promocyjnych, na których kowale będą prezentować i sprzedawać swoje wyroby. Jednocześnie kowale i zgromadzeni widzowie będą mogli obejrzeć pokaz kucia broni białej. W tym dniu prace wykonane podczas konkursu kucia będą oceniane przez zgromadzoną publiczność.  

 

Ogólnopolskim Targom Sztuki Kowalskiej będzie towarzyszyła prezentacja wyrobów kowalskich na stoiskach promocyjnych, wystawa prac kowalskich, kiermasz wyrobów ludowych, występy zespołów folklorystycznych i gwiazd estrady.