Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wydarzenia przygotowane na zbliżający się weekend:

 

 18 marca / sobota / godz. 13:00 / Galeria Wystaw Czasowych / wstęp wolny
Otwarte oprowadzanie po wystawie "Atlas sztuki Janusza Towpika" / dr Seweryn Kuter 
 
Janusz Towpik (1934-1981) był artysta plastykiem, wybitnym ilustratorem, grafikiem i animalistą. Jego prace znamy z ksią żek dla dzieci, atlasów przyrodniczych, podręczników do nauczania biologii i encyklopedii. Dodatkowo zajmował się projektowaniem znaczków pocztowych, intarsji i gobelinów. Jego pasją było utrwalanie na rysunkach piękna polskiego krajobrazu (notatki krajobrazu, tzw. "towpiki"), zwierz ąt, w tym szczególnie koni. Podczas oprowadzania dowiemy się m.in. jak powstaje ilustracja książkowa, jak tworzy się atlas ssaków, na czym polegała autorska metoda rysunki Janusza Towpika. Zobaczymy również jak wyglądała pracownia artysty. Zapraszamy, wstęp wolny.

 


 

 19 marca / niedziela / godz. 12:00 / Oddział Dom Kuncewiczów / wstęp wolny
Edward Hartwig jakiego nie znacie. Pokaz zdjęć ze zbiorów Muzeum Nadwiślańskiego

 

W trakcie spotkania w Domu Kuncewiczów zaprezentowana zostanie diaporama czarno-białych zdjęć Edwarda Hartwiga (1909-2003), jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich fotografów. Prezentacji fotografii ze zbiorów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym towarzyszył będzie komentarz samego Hartwiga. Głos mistrza zabrzmi dzięki pomocy dziennikarzy z Radia Lublin. Zapraszamy, wstęp wolny.

 

 

 

 19 marca / niedziela / godz. 13:00 / Oddział Kamienica Celejowska / wstęp wolny
Otwarte oprowadzanie po wystawie "Wojciech Fangor. Nieoczekiwane konteksty" / Dorota Seweryn-Puchalska


Wystawa prac Wojciecha Fangora (1922-2015), jednego z największych artystów XX wieku, została przedłużona do 26 marca br. Prace twórcy pierwszego w sztuce światowej environment prezentowane są w salach Kamienicy Celejowskiej. W jednej z nich zostało częściowo zrekonstruowane słynne "Studium przestrzeni". Artysta prezentował swoje prace w najbardziej prestiżowych instytucjach: w 1965 r. w Museum of Modern Art, w 1964 i 1970 r. w Solomon Guggenheim Museum w Nowym Jorku. Obecnie mamy okazję zapoznać się z jego dorobkiem w Muzeum Nadwiślańskim. Wstęp wolny.