Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

27 marca jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Teatru od 1961 roku na pamiątkę otwarcia festiwalu Teatru Narodów w Paryżu, zrzeszającego zespoły teatralne z obu stron "żelaznej kurtyny". Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

 

W tym roku Puławy uczczą Dzień Teatru specjalnie przygotowanymi na tę okazję premierami, z których pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 marca. Monodram Pauliny Pajórek pt. "Małżeństwo doskonałe" to historia burzliwego małżeństwa młodej kobiety, która swoje często zmienne nastroje tłumaczy brakiem zainteresowania ze strony mężczyzny. Całość utrzymana jest w lekkim i zabawnym klimacie.

Więcej informacji o premierze tu: Małżeństwo doskonałe

 

 

25 marca premierę będzie miał spektakl Puławskiego Teatru Amatorów pt.: "Kreacja". Głównym bohaterem „Kreacji" Ireneusza Iredyńskiego jest artysta rozdarty pomiędzy swobodą tworzenia, a koniecznością podporządkowania się wymogom komercyjnego rynku sztuki.

 

 

 
 Dla najmłodszych widzów przewidziane jest widowisko lalkowe przygotowane przez Teatr Lalek MUCHOMOR. Spektakl "O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" opowiada historię o tym, że to co z pozoru wygląda na piękne, nie zawsze musi być wartościowe. Premiera odbędzie się 26 marca.

 
 Teatr SPUT² zaprezentuje swoją premierę 26 marca. "Gra w człowieka" to sztuka o byciu człowiekiem w każdym tego słowa znaczeniu - dobrym, złym czy złośliwym lub łagodnym.
 


Wszystkie premiery przygotowane są pod okiem instruktorów POK "Dom Chemika" i biorą w nich udział wychowankowie ośrodka.

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w POK "Dom Chemika" zobaczyć będzie można także spektakle "Nikt nie jet doskonały" oraz "Selfie.com.pl".

 

30 marca POK "Dom Chemika" zaprasza również na eliminacje do tegorocznego Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.