Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Miło nam poinformować, że dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Puławskiego udało nam się przygotować i wydać nowe foldery turystyczne dotyczące atrakcji Krainy Lessowych Wąwozów:

 

SZTUKA ODPOCZYNKU W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW  oraz WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW 

 

Najbliższa okazja do zapoznania się z nowymi folderami już wkrótce.

 

Zapraszamy na spotkanie promocyjne poświęcone wydawnictwom i największym atrakcjom Krainy Lessowych Wąwozów. 

 

Spotkanie odbędzie się 29 WRZEŚNIA 2017 R.  (PIĄTEK) O GODZ. 15:00
W PAŁACU MAŁACHOWSKICH W NAŁĘCZOWIE

WSTĘP WOLNY!

 

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję:
- dowiedzieć się czym jest Kraina Lessowych Wąwozów
- poznać największe atrakcje regionu
- otrzymać bezpłatne egzemplarze wydawnictw : „Sztuka odpoczynku w Krainie Lessowych Wąwozów" i „Wisła w Krainie Lessowych Wąwozów"

 

 

 

 

Folder „SZTUKA ODPOCZYNKU W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW" poświęcony jest przede wszystkim zasobom kulturowym regionu - perłom architektury, zabytkom sakralnym, muzeom, izbom pamięci i izbom regionalnym oraz atrakcjom turystycznym związanych z tradycjami i folklorem Krainy Lessowych Wąwozów. Polecamy w nim miejsca warte odwiedzenia i w pełni dostępne dla turystów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Folder „WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW" zaprasza nas na wędrówkę wraz z biegiem Wisły od Annopola i Józefowa nad Wisłą, poprzez Kotlinę Chodelską, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy, aż do Dęblina. Dzięki publikacji możemy poznać znaczenie dawne i obecne Wisły dla regionu. Poznamy najcenniejsze zakątki przyrodnicze położone nad Wisłą, nadwiślańskie miasta i miasteczka, wraz z ich zasobami kulturowymi, dowiemy się także gdzie szukać geologicznych skarbów związanych z doliną Wisły i poznamy geologiczne tajemnice wymarłego świata.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wydawnictwa „Sztuka odpoczynku w Krainie Lessowych Wąwozów"  i „Wisła w Krainie Lessowych Wąwozów" zostały wydane dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Puławskiego.