Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Puławskiego wydane zostały dwa nowe foldery turystyczne: SZTUKA ODPOCZYNKU W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW i  WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW. 

 

Folder „SZTUKA ODPOCZYNKU W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW" poświęcony jest zasobom kulturowym regionu - perłom architektury, zabytkom sakralnym, muzeom, izbom pamięci i izbom regionalnym oraz atrakcjom turystycznym związanych z tradycjami i folklorem Krainy Lessowych Wąwozów. Polecamy w nim miejsca warte odwiedzenia i w pełni dostępne dla turystów.

 

Folder „WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW" zaprasza nas na wędrówkę wraz z biegiem Wisły od Annopola i Józefowa nad Wisłą, poprzez Kotlinę Chodelską, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy, aż do Dęblina. Dzięki publikacji możemy poznać znaczenie dawne i obecne Wisły dla regionu. Poznamy najcenniejsze zakątki przyrodnicze położone nad Wisłą, nadwiślańskie miasta i miasteczka, wraz z ich zasobami kulturowymi, dowiemy się także gdzie szukać geologicznych skarbów związanych z doliną Wisły i poznamy geologiczne tajemnice wymarłego świata. Autorem tekstów wydawnictwa jest dr Andrzej Pawłowski. 

 

Polecamy Państwu zapoznanie się z nowymi publikacjami, których wersje elektroniczne zamieszamy poniżej: 

       

SZTUKA ODPOCZYNKU W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW - POBIERZ

 

WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW - POBIERZ

 

 

 

W ramach promocji nowych wydawnictw 29 września 2017 r. odbyło się spotkanie promocyjne w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie. Podczas spotkania można było zapoznać się z nowymi wydawnictwami, dowiedzieć się czym jest Kraina Lessowych Wąwozów i jaki są jej największe atrakcje turystyczne.

 

Podczas spotkania dr Andrzej Pawłowski przedstawił także prezentację związaną z folderem "Wisła w Krainie Lessowych Wąwozów" i krajobrazem kulturowym Lubelskiego Powiśla. 

 

Uczestnicy spotkania otrzymali także egzemplarze wydanych folderów turystycznych. 

 

 

 

 


Wydawnictwa „Sztuka odpoczynku w Krainie Lessowych Wąwozów" i „Wisła w Krainie Lessowych Wąwozów" zostały wydane dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Puławskiego.