Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wraz z Nadleśnictwem Puławy zapraszają w sobotę 24 marca o godz. 18:30 do siedziby Nadleśnictwa na pełną tajemnic i niespodzianek NOC SÓW2018. 

 

 

Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną zwiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. W 2018 roku czeka nas już siódma Noc Sów. W tym roku do akcji włączył się również Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego oraz Nadleśnictwo Puławy.

Marcowe noce pachną wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzoaktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego - i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia - innym mieszkańcom lasów z przerażenia... Zapraszamy na niezwykłe spotkanie, podczas którego dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na temat sów występujących w naszym kraju, z bliska obejrzycie okazy prezentowane przez  Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym Oddział Przyrodniczy a przy odrobinie szczęścia, podczas wycieczki terenowej, usłyszycie charakterystyczne pohukiwania. Na koniec odpoczniemy przy blasku i cieple ogniska.

 

 

 

PROGRAM NOCY SÓW:


18:30 / "Sowy - nocni łowcy" / prezentacja multimedialna / "Sowy Polski"/ film Artura Tabora / siedziba Nadleśnictwo Puławy / ul. Żyrzyńska 8
20:30 / Wycieczka po terenie lasów, w okolicach rezerwatu / zbiórka przy leśniczówce w Borysowie
22:00 / Ognisko

Ze względów logistycznych prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału w terminie do 23.03.2018,
drogą mailową: marzena.puzio@lublin.lasy.gov.pl lub telefonicznie 81 886 42 41. Organizator nie zapewnia transportu na trasie Puławy-Borysów.

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą:
- Ciepłe ubranie i odpowiednie obuwie
- Lornetki, latarki
- Ciepły napój na wycieczkę terenową

Dzieci  uczestniczące  w  wydarzeniu  powinny mieć  zapewnioną  opiekę  rodzica lub opiekuna, bądź przedstawić podpisaną przez rodziców lub opiekunów pisemną zgodę na uczestnictwo w wydarzeniu.

 

>>> Więcej informacji

 

Organizatorzy wydarzenia: