Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Młyn Hipolit

Rodzaj obiektu Agroturystyka
Właściciel: Anna i Grzegorz Bukowscy
Adres: Nowy Gaj 18a
24 - 204 Wojciechów

Gmina Wojciechów
E-mail: mlynhipolit@poczta.onet.pl
Telefon: 81 723 75 72
Telefon komórkowy: 505 288 292
Ilość pokoi: 2
Ilość miejsc: 5
Znajomość języków obcych
Angielski , Rosyjski ,
włoski


Ceny:
Cena za osobę: 50.00


Wyżywienie
Dostęp do kuchni: Nie
Prezentacja wideo
Plik mp3 lw_mlyn_hipolit_muzeum.mp3
Angielski Rosyjski Czynne gospodarstwo rolneGospodarstwo ekologiczneWynaczone miejsce do parkowaniaPlac zabaw dla dzieciDostęp do internetuGrill/ogniskoOdległość do kawiarni - 3kmOdległość do restauracji - 3kmMożliwość jazdy konnej - 3kmMożliwość wędkowania - 0.00kmWypożyczalnia rowerów - 0.00kmOdległość do basenu - 3kmOdległość do wypożyczalni nart - 15kmOdległość od SPA - 3km
Lokalizacja na mapie
Opis:
Młyn ''Hipolit'' zbudowany w 1937r. Położony w zakolu rzeki Bystrej, przy szlaku turystycznym Nałęczów - Wojciechów. Zachowaliśmy wystrój starego młyna, na parterze urządziliśmy salon z kominkiem oraz muzeum minerałów. Oferujemy noclegi w Wojciechowie w dwóch pokojach z oddzielnymi łazienkami. Zapraszamy na naszą stronę internetową. Polecamy Państwu nasze pokoje gościnne wybudowane z części starych maszyn młyńskich, ze ścianami wyłożonymi solą kłodawską do inhalacji. Oferujemy naszym gościom w tej chwili dwa pokoje gościnne, dwu- i trzy- osobowy z łazienkami. Obok pokoi jest znajduje się lodówka, czajnik elektryczny, talerze i filiżanki, sztućce.Informacje dodatkowe
ZDOBYWCA I MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE AGROEKOTURYSTYCZNYM "Zielone Lato 2005" w kategorii "TURYSTYKA WIEJSKA" - I nagroda Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs organizowany przez Program I Polskiego Radia pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Młyn "Hipolit" zbudowany w 1937r. Położony w zakolu rzeki Bystrej, przy szlaku turystycznym Nałęczów - Wojciechów. Zachowaliśmy wystrój starego młyna, na parterze urządziliśmy salon z kominkiem oraz muzeum minerałów.
Oferujemy dwa pokoje z oddzielną łazienką. Fragmenty ścian wyłożone są kłodawską solą kamienną do inhalacji - bogatą w makro i mikroelementy- (szczególnie wskazane dla osób ze skłonnościami do przeziębień, chorych na górne i dolne drogi oddechowe i osób zestresowanych).
Oferujemy pełne wyżywienie dla gości.
Organizujemy ogniska, kuligi, przejażdżki bryczkami, płukanie złota, pikniki integracyjne, imprezy integracyjne. Zapraszamy na specjalność młyna - herbatę z ziołami "Hipolit".

Nazwa "Hipolit" pochodzi od imienia brata mojej babci. Cała rodzina mieszkała w Nałęczowie gdzie pradziadek był weterynarzem. Jeździł, często razem z dziećmi, do okolicznych gospodarzy leczyć zwierzęta. Przy tej okazji jego syn Hipolit poznał piękną Zofię, córkę młynarza z Nowego Gaju. Doszło do zaręczyn. Kiedy jednak do Nałęczowa przyjechali na wypoczynek legioniści Piłsudskiego, Zofia zakochała się w jednym z nich i zerwała zaręczyny. Zrozpaczony Hipolit popełnił samobójstwo przy użyciu medykamentów ojca. Do dzisiaj nie wiadomo gdzie jest jego grób. Teraz czasami w południe duch Hipolita odwiedza młyn i pozostajemy z nim w wielkiej przyjaźni. Serdecznie zapraszamy.
Anna, Grzegorz i Michałek Bukowscy oraz moja mama Janeczka wraz z pozostałymi członkami rodziny (pies Bach, koty Mozart, Bartek i Tygrys oraz 5 bezimiennych glonojadów).

Oferta specjalna
Muzeum minerałów z ponad 2000 eksponatów, płukanie złota i nalewka "Łzy Młynarki"
Lista typów pokoi
Lp. Typ Łazienka Ilość pokoi Ilość miejsc Łóżka 1/os Łóżka 2/os Cena os.  
1 Pokój dwuosobowy 1 2 0 1 50.00
2 Pokój trzyosobowy 1 3 2 1 50.00
Opinie
    Brak opinii
Twój komentarz
E-mail:
Nick/Pseudonim:
Komentarz:
Ocena:
Ile to jest 9+17=
Dodaj zdjęcie: