Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Przed nami kolejna edycja Manufaktury Smaków  w Opolu Lubelskim. Wydarzenie odbędzie się w weekend 24-25 czerwca 2017 roku w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim.

Licząc łącznie ze wszystkimi edycjami dawnego Jarmarku Opolskiego czerwcowa impreza odbędzie się już po raz 17. Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.
Nowością w stosunku do ubiegłych lat jest zlokalizowanie wszystkich atrakcji i wydarzeń, zarówno sobotnich jak i niedzielnych w Parku Miejskim. Dotąd impreza rozrzucona była na bardzo dużym obszarze, koncert głównej gwiazdy odbywał się na boisku za parkiem. Teraz duża scena rozstawiona zostanie w centralnej części parku co z pewnością wpłynie na walory estetyczne całego przedsięwzięcia. Uczestnikom imprezy łatwiej będzie też poruszać się między poszczególnymi atrakcjami.


Od kilku lat sobotnia impreza organizowana w ramach Manufaktury Smaków odbywała się na kąpielisku miejskim. Tym razem także sobotni event przeniesiony został do parku. „Przeważyły tu względy praktyczne. Szukając odmiany postanowiliśmy wrócić do parku. Duża scena na której odbywać się będzie koncert Cugowskich rozstawiona zostanie już w sobotę także chodzi też o to by ją maksymalnie wykorzystać. Dzięki takiej scenie oprawa koncertów będzie dużo bardziej efektowna ponieważ będzie można skorzystać ze świateł i nagłośnienia" - mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola.


Jakich atrakcji możemy spodziewać się w ostatni czerwcowy weekend? „W sobotę przygotowaliśmy dla Państwa trzy koncerty i kilka wydarzeń towarzyszących. Rozpoczynamy o godzinie 18 na scenie rozstawionej w parku. Zagra m.in. litewski zespół Colours of Bubbles, który w swoim kraju jest całkiem popularny - otrzymał m.in. litewski odpowiednik naszych Fryderyków w kategorii najlepszy zespół rockowy. Na scenie pojawi się także Moriah Woods, amerykanka od kilku lat mieszkająca i tworząca w Polsce, która zaprezentuje swoje autorskie utwory w stylu amerykańskiego folku. Zagra także lubelska grupa Neoklez. Zapraszamy też na pokaz tańca z ognie czyli tzw. fireshow, oraz grillowanie. Całość rozpoczną występy lokalnych solistów i młodzieży z DZTL Powiśloki" mówi Łukasz Król, dyrektor OCK.


Niedzielę rozpocznie tradycyjnie msza święta oraz korowód do Parku Miejskiego. Od godziny 14:00 w muszli koncertowej w parku odbywać się będzie Święto Produktu Lokalnego. To już piąta edycja tego wydarzenia w którego programie m.in. konkursy kulinarne oraz konkurs na przyśpiewkę. Organizatorzy zachęcają do próbowania potraw przygotowywanych przez wystawców. Ponadto jak zawsze swoje Owocowe Miasteczko stworzą opolscy przedsiębiorcy i producenci którzy na przygotowanych stoiskach prezentować będą swoje produkty.


Nowością będzie Festiwal Progresman który organizuje przy okazji Manufaktury Smaków Radio Progres i OCK. Będzie to przegląd zespołów wybranych uprzednio przez komisję selekcyjną. Do festiwalu mogły się zgłaszać zespoły z trzech województw. Wybrano 6, które od godziny 18 prezentować będą swoje utwory na żywo na dużej scenie.
Ponadto jak zawsze przygotowane będą atrakcje dla najmłodszych - wesołe miasteczko, animacje dla dzieci. Sadownicy rozegrają też turniej piłkarski a po koncercie głównej gwiazdy imprezy, zespołu Cugowscy, zapraszamy na pokaz fajerwerków.
 

 

Program:

Sobota, 24 czerwca 2017 r. od godziny 18:00 - wstęp wolny

 • zespoły lokalne
 • grillowanie
 • pokaz fajerwerków
 • koncerty
 • NEOKLEZ
 • Moriah Woods
 • Colours of Bubbles

 

Niedziela, 25 czerwca 2017 roku od godziny 14:00 - Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy), dzieci do 6. lat - wstęp wolny

 • Msza Święta
 • tradycyjny korowód
 • Święto Produktu Lokalnego
 • Festiwal Progresman
 • Owocowe Miasteczko
 • wesołe miasteczko
 • zabawy dla dzieci z animatorami
 • pokaz sztucznych ogni
 • koncert gwiazdy wieczoru - zespół Cugowscy