Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Kraina Lessowych Wąwozów została „Polską Marką Turystyczną”.

 

W dniu 16.09.2019 r. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia tytułów „Polska Marka Turystyczna” i „Polska Marka Turystyczna – Kandydat”. Do projektu zgłoszono 117 wniosków z całej Polski. Spośród nich wyłoniono pięciu laureatów i sześciu kandydatów. W pierwszejedycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki orazPolską Organizację Turystyczną laureatami obok naszego regionu zostały marki:Bieszczady, Śląsk Cieszyński oraz miasta Lublin i Toruń.

 

Laureaci otrzymają wsparcie promocyjne w kraju i za granicą, na które w nadchodzącym roku Polska Organizacja Turystyczna zamierza przeznaczyć ok. 1 milion złotych. 

 

Nagrodę z rąk Ministra Sportu i Turystyki odbierał V-ce Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej - Wiesław Czerniec oraz Wójt Gminy Wojciechów – Artur Markowski.

 

Należy podkreślić wagę sukcesu, gdyż Kraina Lessowych Wąwozów to bardzo „młoda”  marka turystyczna, która powstała w ramach projektu Turystyka Wspólna Sprawa. Inspiracją dla przyjęcia nazwy Kraina Lessowych Wąwozów, a jednocześnie wyróżnikiem regionu było największe skupisko lessowych wąwozów w Europie.

Tytuł„Polska Marka Turystyczna” przyczyni się niewątpliwie do wzrostu rozpoznawalności i promocji regionu w kraju i za granicą.