Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Kraina Lessowych Wąwozów została zgłoszona do projektu "Polskie Marki Turystyczne".  Ideą projektu jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych polskich regionów i szlaków turystycznych, które będą profesjonalnie zarządzane i promowane.  Do konkursu wpłynęło ponad 120 zgłoszeń. Kapituła Projektu przygotowała swoją rekomendację dla 40 zgłoszeń, wśród których znalazła się marka Kraina Lessowych Wąwozów.

 

W związku z tym w lipcu br. gościliśmy przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasi goście mieli okazję poznać bliżej Krainę Lessowych Wąwozów, w tym zapoznać się z działalnością Lokalnej Organizacji Turystycznej. Przedstawiciele MSPORT gościli między innymi w Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie, w kuźni Romana Czernieca, w Parku Labiryntów w Rąblowie, w Winnicy Las Stocki w Celejowie. Gościli także w siedzibie stowarzyszenia SWAT w Opolu Lubelskim, w gospodarstwie agroturystycznym U Michasi, w Sadybie Rozalin oraz w Izbie Tradycji w Karczmiskach.   Odbyli spotkanie z kierownictwem Uzdrowiska Nałęczów SA. Zwiedzili też Kazimierz Dolny oraz Puławy.  W Urzędzie Miasta Nałęczów uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami samorządów i branży turystycznej, poświęconemu  roli marki Kraina Lessowych Wąwozów” w promocji oferty turystycznej regionu. Owocem wizyty było przekazanie rekomendacji dotyczących przyszłości i dalszego rozwoju marki "Kraina Lessowych Wąwozów".

 

Ostateczną decyzję o przyznaniu tytułu „Polska Marka Turystyczna” bądź „Polska Marka Turystyczna – kandydat” podejmie Minister Sportu i Turystyki.  Ogłoszenie wyników wręczenie tytułów już we Wrześniu. Trzymamy kciuki!