Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   W imieniu Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień" uprzejmie zapraszamy mieszkańców, grupy formalne (organizacje pozarządowe) i środowiska nieformalne (koła gospodyń wiejskich itp.), które działają na obszarze gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn do udziału w konkursach na puszystą babę, słodkiego mazurka, palmę i pisankę wielkanocną.

 

Ich celem jest m.in.:

a) integracja środowisk lokalnych,

b) kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych,

c) prezentacja umiejętności artystycznych wykonawców,

d) umożliwienie twórczej konfrontacji i wymiany pomysłów w pracy artystycznej.

 

Opracowane zostały dwa oddzielne regulaminy. Pierwszy dotyczy konkursu na palmę i pisankę wielkanocną. Dokonkursu mogą być zgłaszane palmy wykonane z naturalnych surowców takich jak: pędy wierzby, bibuła, suszone kwiaty,bukszpan, trzcina pospolita, cis, jałowiec, gałązki wierzbowe, borówek ibukszpanów, trawy itp. Forma i technika wykonania prac dowolna.

A zgłaszane pisanki muszą być wykonane na jajku kurzym lub gęsim z wzorami skrobanymi ostrymnarzędziem na jednobarwnym, ciemnym tle pofarbowanego jaja, odsłaniającbiałą powierzchnię skorupki.

Prace należy dostarczyć do Biura Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień" do 6 kwietnia 2017 r.

   Z kolei w konkursie na puszystą babę i słodkiego mazurka wypieki należy dostarczyć 9 kwietnia 2017r. do Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, w dniu kiedy odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Produktów Lokalnych i rozstrzygnięciu obu konkursów.

 

Organizatorem obu konkursów jest Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień" we współpracy z Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

Osoby zainteresowane konkursami odsyłamydo szczegółowych wytycznych zawartych w regulaminach. Zapraszamy do udziału w konkursach!

 

Pobierz pliki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie: LGD "Zielony Pierścień"