Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Na wędrówkę po świecie muzycznym Krzysztofa Komedy zapraszamy 23 lutego 2019 r. (sobota) ogodz. 18:00 do Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach. Wstęp: 15 zł.

   Podczas wieczoru usłyszymy najbardziej znane utwory i piosenki w brzmieniach instrumentalnych oraz jazzowych. Nie zabraknie także wykonań znanych motywów filmowych twórcy.

Krzysztof Komeda to wybitny polski kompozytor, twórca muzyki do wielu filmów i niekwestionowany prekursor polskiej szkoły jazzu. Jego kompozycje należą do światowego kanonu standardów muzyki improwizowanej. Powszechnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych artystów powojennej Polski i Europy. Skomponował muzykę do sześćdziesięciu pięciu filmów, a jego motyw przewodni do filmu "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego do dzisiaj wymieniany jest wśród najlepszych w historii gatunku.

   W koncercie wystąpią: Zespół wokalny Prowokalni, na scenie usłyszymy solistów: Alicję Bil-Traciłowską, Karolinę Oleksiewicz, Aleksandrę Walasek, Małgorzatę Formańska-Kasperek, Martę Rabińską, Bartosza Piskałę i Ryszarda Stępnia.


                  Partnerem wydarzenia jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy.

 

Zapraszamy serdecznie!!