Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w piątek 10 listopada o godz. 12:00 do Oddziału Dom Kuncewiczów na prezentację nowego szlaku turystycznego. Będzie on prowadził po ciekawych, czasami mało znanych miejscach, które związane były bezpośrednio z Marią i Jerzym Kuncewiczami.

 

Literacki szlak turystyczny pn. "Kazimierz dwóch księżyców" to zupełna nowość na mapie turystycznej Kazimierza Dolnego. Tematyczny szlak obejmuje miejsca i budynki, w których bywali słynna pisarka i uznany prawnik oraz osoby z nimi zaprzyjaźnione. Najważniejszym miejscem na szlaku będzie oczywiście Dom Kuncewiczów (willa "Pod wiewiórką"), zbudowany przez Karola Sicińskiego w 1936 r. Dziś pełni on funkcję literackiego oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, zachwycając turystów twórczą atmosferą klimatycznych wnętrz.
W trakcie spotkania posłuchamy Stanisława Turskiego, autora wydawnictwa opisującego szlak turystyczny, który przybliży uczestnikom najciekawsze miejsca i mało znane anegdoty dotyczące życia i twórczości państwa Kuncewiczów. Turski zaprezentuje także budynki, które dziś już nie istnieją, a niegdyś związane były z Kuncewiczami, m.in. ich pierwszy kazimierski dom. Wszyscy chętni będą mogli również wziąć udział w krótkim spacerze po wybranych miejscach na literackim szlaku.
Opracowanie szlaku i publikacja przewodnika w formie wydawnictwa możliwa była dzięki grantowi, jakie Muzeum Nadwiślańskie uzyskało w ramach konkursu „Adamed dla Seniora". Podczas spotkania odbędzie się także uroczyste wręczenie przez przedstawicieli firmy farmaceutycznej nagrody pieniężnej dla Muzeum. Beneficjentami projektu są seniorzy, a w ramach projektu przewidujemy spacery po Kazimierzu Dolnym, organizowane bezpłatnie dla grup seniorów z całej Polski. Szczególne zaproszenie kierujemy już dziś do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członków klubów czytelniczych oraz kuracjuszy wypoczywających w Nałęczowie.

 

Wstęp wolny.