Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika serdecznie zaprasza na Jesienny Spacer Terenowy, który odbędzie się dnia 24 listopada, w celu uczczenia 77. rocznicy tzw. Krwawej Środy, czyli egzekucji i aresztowań przeprowadzonych przez niemieckiego okupanta na mieszkańcach miejscowości, takich jak: Kazimierz Dolny, Bochotnica, Parchatka, Wierzchoniów, Jeziorszczyzna, Dąbrówka, Cholewianka, Witoszyn, Zbędowice, Rogów czy Wostowice. trasą wiodącą przez wsie Bochotnica - Zbędowice - Kolonia Zbędowice - Skowieszyn.

 

Zbiórka uczestników została wyznaczona na godz. 10:00 w Bochotnicy na placu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Trasa spaceru przebiega drogami utwardzonymi oraz wąwozami lessowymi znajdującymi się na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Szacowany czas przemarszu to ok. 3-6 godzin.

 

Podczas spaceru planowane są postoje w Bochotnicy i Kolonii Zbędowice przy miejscach pamięci związanych z tzw. "Krwawą Środą" z 1942 roku, gdzie zapalone zostaną znicze upamiętniające pomordowanych Polaków.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 listopada br., w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach, za pośrednictwem poczty elektronicznej: turystyka@domchemika.pl lub telefonicznie pod numerem 81 4586840.

Maksymalna ilość uczestników to 30 osób.

 

Uczestnicy pokonują trase pieszo. Podczas spaceru można korzystać z kijków nordic walking.

 

Źródło:  https://domchemika.pl/