Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

 Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji do udziału w 23. edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem eliminacji powiatowych jest Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Starosta Puławski Danuta Smaga, natomiast samorząd powiatowy dofinansował część nagród.

Tegoroczny temat Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Pamiętajcie o ogrodach"odsyła nas do świata przyrody, w całej jego urodzie i różnorodności. Wobec nieodwracalnych zmian grożących katastrofą ekologiczną, rośnie świadomość, że w żar epoki nie użyczy nam chłodu żaden schron, żaden beton. Coraz częściej tęsknimy za kontaktem z naturą, jej surowym pięknem, nieskażonym ludzką ręką. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania utworów poetyckich i prozatorskich nie koniecznie dosłownienawiązujących do złożoności i wieloznaczności natury.

Eliminacje dla powiatu puławskiego odbędą się 15 listopada 2019 r. o godz. 10.00 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika". Zgłoszenia są przyjmowane do 5 listopada 2019 r. na portierni POK "Dom Chemika" w zamkniętych kopertach z dopiskiem "JKR 2019".

Wszystkie osoby zainteresowane konkursem zapraszamy na bezpłatne konsultacje, które odbędą się 30 października 2019 r. o godz. 16.00 w sali 12 POK "Dom Chemika".

Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Grudzień.

Wojewódzkie przesłuchania recytatorów odbędą się w dniach 26-27 listopada 2019 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3 od godz. 10.00.

 

Regulamin 23. JKR wojewódzki 2019, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.05 MB]

Karta uczestnika 23. JKR wojewódzki 2019, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [491.27 KB]