Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   W dniach 29 - 31 marca 2019 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego, GLOBalnie w Katowicach. Impreza miała miejsce na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego obok Katowickiego Spodka.

   Na stoisku "Odpoczywaj na wsi" Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych w całej Polsce. Eksperci z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" odpowiadali na liczne pytania odnośnie wypoczynku na wsi.  Dużym powodzeniem cieszył się ogólnopolski katalog obiektów skategoryzowanych oraz ulotka aplikacji mobilnej "Agroturystyka". Na stoisku dostępne były również materiały o Krainie Lessowych Wąwozów, a także szeroka gama ofert z Roztocza i Zamościa oraz Małopolski. 

W niedzielę o godz. 11:00 na scenie główniej odbył się Konkurs pt."Quiz wiedzy o agroturystyce", w którym trzy chętne osoby wygrały atrakcyjne nagrody.    

   Przez trzy dni targów odbywały się również warsztaty realizowane przez twórców ludowych z Zagrody Edukacyjnej „Ranczo Artemidy". Pani Barbara Kubina-Sobańska wraz z Panią Stefanią przygotowały do degustacji dla odwiedzających stoisko gości sok z brzozy oraz domowe marmolady, a także octy jabłkowe. Równolegle odbywały siię także warsztaty z dekorowania lukrem pierniczków, które w szczególności przyciągały uwagę dzieci, ale również młodzieży i osób dorosłych. Serdecznie dziekujemy za udział w targach oraz ogromne zainteresowanie stoiskiem jak i folderami promocyjnymi, a już dzis zapraszamy na Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME w Gdańsku, który odbędzie się w najbliższy weekend 6-7 kwietnia 2019 r.