Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Festiwal Filmu i Sztuki to nie tylko filmy. Pokazom filmowym towarzyszyć będą jak zwykle spotkania z ludźmi kina. W Kazimierzu pojawią się reżyserzy: Claudio Giovannesi, Veit Helmer, Ali Vatansever oraz Krzysztof Zanussi. W Kazimierzu na Dwóch Brzegach swój benefis „4x20" mieć będzie Janusz Gajos.

 

Dwa Brzegi to także mnóstwo wernisaży wystaw rozsianych w galeriach po całym Kazimierzu - których niejako zwieńczeniem będzie 10. edycja Kanału Sztuki zbiorowej wystawy kazimierskiej Konfraterni Sztuki z cembrowinie Grodarza. Wernisaże odbywać się będą także w Muzeum Nadwiślańskim, w tym wystawa „Światłoi mrok" podsumowująca 50 lat pracy twórczej Leszka Mądzika.

 

Dwa Brzegi to także dyskusja nad specyfiką Kazimierza. Oprócz panelu dyskusyjnego „Kazimierz turystyczny czy artystyczny" w programie przewidziano wycieczki po Miasteczku „Kazimierz poniekąd filmowy" i „Szlakiem przedwojennego Kazimierza".

 

W Internecie już teraz trwa sprzedaż biletów, natomiast kasy w Kazimierzu otwarte zostaną dopiero 26 lipca (piątek) o godz. 12.00. W każdy kolejny dzień kasy będą czynne na godzinę przed pierwszym seansem, a zamykane o godzinie rozpoczęcia ostatniego seansu danego dnia.

  

13.edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia. Zapraszamy!

 

 https://www.kazimierzdolny.pl/news/dwa-brzegi19:-oto-program-wydarzen/71159.html

 

 

 

Festiwal Dwa Brzegi