Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

 Puławy po raz kolejny stają się międzynarodową stolicą jazzu. W dniach 6-16 lipca odbywają się 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe. Przez prawie dwa tygodnie w mieście będą rozbrzmiewały dźwięki muzyki improwizowanej.

 

 

Ponad 120 uczestników spotkań będzie ćwiczyć z doświadczonymi instruktorami w siedmiu klasach instrumentalnych i cieszącej się największym zainteresowaniem - klasie wokalnej. Pod okiem międzynarodowej kadry i elity polskiej muzyki jazzowej, wokaliści i instrumentaliści szlifują swoje umiejętności oraz przygotowują się do koncertów finałowych, które odbędą się w piątek i sobotę - 14 i 15 lipca. Podczas koncertu podsumowującego warsztaty, wręczona zostanie Nagroda Prezesa Firmy RUKE - puławskiego producenta usług szklarskich.

 

 

 

 

 

W programie warsztatów przewidywany jest również udział tzw. visiting professors, którzy poprowadzą dla uczestników specjalnie zajęcia. W tym roku, wśród zaproszonych artystów i pedagogów, pojawią się m. in.: Dante Luciani, dr Russ Spiegel, Kuba Stankiewicz, Piotr Schmidt, Sibel Köse, Janusz Szprot, Maria Sadowska, Wojciech Pulcyn, Adam Wendt czy Paweł Dobrowolski.

 

Tegoroczna 47. edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych prawdopodobnie będzie ostatnią, jaką miłośnicy eterycznych dźwięków będą mieli okazję zobaczyć w starych murach „Domu Chemika" z uwagi na zbliżającą się modernizację obiektu.
Organizatorami wydarzenia są: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika" oraz Fundacja Jazz Jamboree.


Szczegółowy program wydarzeń będzie pojawiał się na bieżąco na stronie internetowej POK "Dom Chemika".


Wstęp na jam session - 6 zł
Wstęp na koncerty - 10 zł
Karnet na wszystkie wydarzenia - 50 zł