Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   W dniach 27-30 czerwca 2019 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się 53. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W programie koncerty i imprezy towarzyszące: warsztaty, spotkania i zabawy.

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych to ogólnopolska impreza, której celem jest promowaniekultury ludowej i folkloru. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 1966 roku. Organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie festiwal uchodzi za najważniejsze spotkanie śpiewaków i kapel ludowych wPolsce.

   Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na piątek, 28 czerwca o godz. 11. Przez cały dzień trwać będą pzregląy konkursowe, podczas których wystąpią zakwalifikowane kapele z całego kraju. Kolejne zmagania przeprowadzone zostaną również w sobotę. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów zaplanowano na niedzielę o godz. 13.30.

   Zmagania zgłoszonych zespołów to jednak nie jedyne atrakcje tegorocznego festiwalu. Organizatorzy zadbali w tym roku o bardzo bogatyprogram i atrakcje zarówno dla starszych, jak i młodszych słuchaczy. Przez cały okres trwania festiwalu prowadzone będą Targi Sztuki Ludowej, na których znajdziemy wyroby i produkty lokalnych producentów. Polecamy serdecznie.